WhatsApp Destek Hattı
Triangle Borea BRA1 Genişlet
Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1 Color
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1 Renkler
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1 Light Oak
 • Triangle Borea BRA1 Walnut
 • Triangle Borea BRA1 Black Ash
 • Triangle Borea BRA1 White
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1
 • Triangle Borea BRA1 Light Oak
 • Triangle Borea BRA1 Walnut
 • Triangle Borea BRA1 Black Ash
 • Triangle Borea BRA1 White
 • Triangle Borea Dolby Atmos System

Triangle Borea BRA1

TriangleTriangle

CA3706

Yeni

         

Çift fiyatıdır

DEMO İÇİN RANDEVU ALABİLİRSİNİZ....

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI18 584 TL
EURO590 €
DOLAR643 $
POUND509 £

BOREA BRA1

Ses efektlerinin yeniden üretimine yönelik tasarlanmış olan Borea BRA1 hoparlörler ev sineması sisteminiz için ideal bir bileşendir.

Ayarlanabilir crossover’ları sayesinde aşağıdaki şekillerde kullanılabilirler:

- Dikey 3B efektleri için: BRA1 ana hoparlörlerin üzerine yerleştirilebilir ve yukarı açılandırılarak ses dalgası ilkesinden faydalanılabilir.

- Yatay efektler için: BRA1 hoparlörler kendilerine has montaj sistemleri sayesinde arka ve yan duvarlara yerleştirilebilir. Ön kısımları açılandırıldığında ses dalgalarının dinleyiciye doğru kesin ve dolaysız şekilde yönlendirilmesi mümkün olabilmektedir.

3.1.2’den başlayarak 9.2.4’lük bir konfigürasyona kadar geniş bir yelpazeye yayılan güçlü bir ev sinema sistemi kurarak berrak ve dinamik bir sesle içine gömüleceğiniz ve kalbinizi küt küt attıracak bir deneyimin keyfini yaşayın.

BRA1 hoparlörler, Borea serisinin diğer hoparlörleri olan BR03, BR07BR08 ve BR09’un üzerine yerleştirilebilir.

SES AÇIKLIĞI VE TUTARLILIK

BRA1 hoparlörlerin mevcut Borea serisindeki diğer hoparlörler tutarlı bir sese sahip olabilmeleri için onlarda da aynı teknolojileri kullandık. BRA1, EFS kumaştan kubbeli tweeter ve doğal selülozdan bir sürücü ile donatıldı. Bu 16 cm’lik sürücü, Triangle hoparlörlerin açık sesinin elde edilebilmesini sağlayan şeydir.

UYUMLANABİLİR CROSSOVER

BRA1, kullanıma göre uyumlandırılabilen bir crossover sayesinde daha da becerikli bir hoparlör haline getirildi. Tiz frekansların yöneliminin düzeltilebilmesi ve crossover’ın kullanıma uygun şekilde ayarlanabilmesi için BRA1’in terminalinde bir anahtar bulunuyor.

BRA1’ler ana hoparlörlerin üzerine yerleştirildiklerinde, geleneksel direkt yayılımlı hoparlörlerden daha farklı bir davranış sergiliyorlar. Kısacası, ses dalgası yansıması tarafından değiştirilen tüm bant genişliğinin korunabilmesi için yönelimin telafi edilmesi gereklidir.

ODAYI KAPLAYAN SES

İKİ YOLLU CROSSOVER

BRA1’de iki tip crossover bulunuyor. Bunlardan bir tanesi düzlemseldir ve yatay efektlerin yayılımıyla görevlidir. Diğer ise, dikey 3B efektlerin dolaylı yayılımına ilişkin kayıpların telafi edilmesine yönelik olan yukarıya dönük bir crossover’dır.

EFS TWEETER

  

Borea serisinde kullanılan tweeter’lar EFS (Efficient Flow System/Verimli Akış Sistemi) adı verilen gelecek nesil bir sistemle donatıldı. 

Nötrlüğüyle bilinen 25 mm’lik, faz fişli ipek kubbe, yüksek frekanslı yayılımı homojenize etmek üzere özel tasarlandı. Bu sistem sayesinde, dinleme ortamı fark etmeksizin, doğrudan yönelim (directivitiy) azaltılabiliyor.

Kubbenin, kısmi koni yüklemenin içine yerleştirilmiş olması yansımaları azaltarak tiz frekansların çok net şekilde yeniden üretilebilmesini sağlıyor. Bu güç dönüştürücü (transducer) gücünü, kompakt ölçüler içinde yüksek manyetik güç üretebilen bir neodim motordan almaktadır. 

DOĞAL SELÜLOZDAN MIDRANGE

 

EŞSİZ BİR TON 

Espirit Ez’deki teknolojik inovasyonların mirasçısı olan Borea serisinde ayrıca %100 doğal selüloz kağıttan yapılmış ve yüzey işlemine tabi tutulmamış bir membrana sahip bir midrange bulunmaktadır. Triangle’a has bu kağıt membran orta frekanslarda renklenmeyi ortadan kaldıran ve insan seslerine inanılmaz bir gerçekçilik ve ton katan bir özellik.  

Hiç bitmeyen mükemmeliyet arayışımızın sonucu olarak, koninin profili de sertliğin arttırılmasına yönelik olarak yeniden tasarlanmış olduğundan uzatılmış frekans cevaplarınu mükemmel sunabilmektedir.  Üç yollu yer tipi hoparlördeki midrange sürücü, Triangle’ı ünlü eden, ufak bir çevresel plisi olan, kısa gezinimli bir süspansiyona sahip. Çok sert ve sürücüye kısa gezinimli süspansiyonla kusursuz bir şekilde uyumlandırılmış bu midrange sürücü hareket eden öğelerin hareketlerini kusursuz şekilde kontrol eder ve böylelikle doğal vokaller üretilmesini sağlar. 

DVAS SİSTEMİ NÖTRLÜK VE BERRAK SES

Kabinin içindeki dahili titreşimlerin azaltılmasına yönelik olarak dikkate değer sayıda araştırma yürüttük. Borea serisindeki tüm modellerde MDF ve EVA köpükten yapılmış gözenekli iç paneller kullanılmış olması dolayısıyla dönüştürücü (transducer)/kabin kombinasyonu daha da sertleştirilmiştir ve bu Borea serisi hoparlörlerini ait oldukları kategoride eşsiz birer ürün haline getirmektedir. 

Bu inovatif konsept, yapının titreşime eğilimini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda bas sürücülerin hareketinden kaynaklı titreşimleri absorbe eder. Triangle’a tescilli bu eşsiz sisteme DVAS (Driver Vibration Absorption System/Sürücü Titreşimi Emilim Sistemi) adı verildi.

Her bir dahili pekiştirmenin sonuna eklenmiş yüksek yoğunluklu EVA köpük conta, dönüştürücünün motoru ile pekiştirme arasındaki teması güvence altına almaktadır. Sürücüden kaynaklı titreşimler membranın süspansiyonu tarafından büyük oranda hafifletilmektedir. 

DVAS sistemi hoparlörün titreşimini ciddi ölçüde azaltıp nötrlük ve berraklığı pekiştirerek renklenme ve herhangi bir gürültü barındırmayan bir yeniden üretimi ve keyifli dinleme deneyimini mümkün kılar.

DEKUPLAJLAMA 

Borea serisindenki her bir hoparlörün kendine ait bir dekuplaj sistemi bulunmaktadır.

Raf tipi ve center modellerde, onları koruyan ve iletilen titreşimleri kısıtlayan kauçuk pedler kullanılmıştır.

Yer (kule) tipi olanlarda ise daha fazla sabitlik sağlayan bir kaide kullanılmıştır. Dekuplaj çivi ayakları kaidenin üzerindeki 4 girintiye yerleşmektedir. Zemin çivi ayak kullanımına uygun değilse kauçuk pedler de verilmektedir.

MANYETİK IZGARA

Borea serisindeki tüm hoparlörlerde vidaları ve oturma yerleri görülmeyen koruyucu bir manyetik ızgara bulunuyor. Sesi kötü yönde etkileyebileceğinden dolayı dinleme esnasında bu ızgaraların çıkartılmasını tavsiye ederiz.

triangle-borea-bra1-grill.jpg

TEKNIK ÖZELLIKLER

Tip: Surround hoparlör

Sürücüler: Tweeter : 25 mm - Orta kademe : 16 cm

Yollar: 2

Hassasiyet (dB/W/m): 89

Bant genişliği: (+/- 3dB) 90 Hz - 22 KHz

Güç Kullanımı (Watt RMS): 80

En az en çok. Empedans (Ohm): 4,5 Ω / 8 Ω

Kabin Boyutları GxDxY (inç): 8,1 x 7,1 x 11,8 inç

Ambalaj Boyutları (inç):14,7 x 11 x 14,7 inç

Birim Net Ağırlık (lbs): 7,9 libre

Brüt Ağırlık (lbs): 18,73 libre

Triangle-borea-bra1-dolby-atmos.jpg

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Keyifli alışverişler dileriz

Triangle  Hakkında 


35 yıldan uzun bir süredir Fransa'da hi-fi hoparlörler geliştiren, tasarlayan ve monte eden hevesli mühendis ve

teknisyenlerden oluşur. En başından beri, odak noktası dinleyicinin en büyük müzikal başyapıtların tüm duygusal

zenginliklerinden tam anlamıyla zevk almasını sağlayan net ve ayrıntılı bir ses sunmaktı. 

Triangle, müzik severlere ödün vermeden sağlam bir reprodüksiyon sunmak için ürünlerini sürekli olarak geliştirir ve yeniden icat eder.

Bir değerlendirme yazın

Triangle Borea BRA1

Triangle Borea BRA1