WhatsApp Destek Hattı
TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak ) Genişlet
TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 KASTEN
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 Light Oak
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )
 • TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )

TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )

TriangleTriangle

CA3110

Yeni

     

      

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI18 913 TL
EURO539 €
DOLAR576 $
POUND456 £

BOREA BR03 Light Oak

Kendine özel bir sehpa üzerine yerleştirilen (S02 ya da S04) ve raf tipi bir hoparlör olan Borea BR03, 25 mm’lik bir EFS ipek kubbeli tweeter’a ve 16 cm’lık bir midrange/bas sürücüye sahip.

Espirit Ex serisi için geliştirilmiş olan işlenmemiş selüloz kağıttan membranı hiçbir renklenme barındırmayan doğal bir ses sunuyor. Vokal menzili, insan sesinin olağan dinamizmini tüm yoğunluğu ve tüm pes frekanslarıyla sunarken kesinlikle kulağı yormuyor.

Borea serisinin bu hoparlörü özellikle kompakt tasarımlı hoparlörlerde kule hoparlörlerin performansını arayan kişilere tavsiye edilmektedir. BR03 ilk notadan itibaren pes notaları ve güç idaresiyle sizi etkileyecek.  

15 ila 30 m2 arası değişen ölçülerde mekânlar için uygundur.

İpek Kubbe Tweeter

Selüloz Orta Kademe

Hassas Düşük Frekanslar

Tarafsızlık ve Ses Netliği

Manyetik Izgara

EFS TWEETER

ODAYI KAPLAYAN SES

Borea serisinde kullanılan tweeter’lar EFS (Efficient Flow System/Verimli Akış Sistemi) adı verilen gelecek nesil bir sistemle donatıldı. 

Nötrlüğüyle bilinen 25 mm’lik, faz fişli ipek kubbe, yüksek frekanslı yayılımı homojenize etmek üzere özel tasarlandı. Bu sistem sayesinde, dinleme ortamı fark etmeksizin, doğrudan yönelim (directivitiy) azaltılabiliyor.

Kubbenin, kısmi koni yüklemenin içine yerleştirilmiş olması yansımaları azaltarak tiz frekansların çok net şekilde yeniden üretilebilmesini sağlıyor. Bu güç dönüştürücü (transducer) gücünü, kompakt ölçüler içinde yüksek manyetik güç üretebilen bir neodim motordan almaktadır.  

DOĞAL SELÜLOZDAN MIDRANGE

EŞSİZ BİR TON

Espirit Ez’deki teknolojik inovasyonların mirasçısı olan Borea serisinde ayrıca %100 doğal selüloz kağıttan yapılmış ve yüzey işlemine tabi tutulmamış bir membrana sahip bir midrange bulunmaktadır. Triangle’a has bu kağıt membran orta frekanslarda renklenmeyi ortadan kaldıran ve insan seslerine inanılmaz bir gerçekçilik ve ton katan bir özellik.  

Hiç bitmeyen mükemmeliyet arayışımızın sonucu olarak, koninin profili de sertliğin arttırılmasına yönelik olarak yeniden tasarlanmış olduğundan uzatılmış frekans cevaplarınu mükemmel sunabilmektedir.  Üç yollu yer tipi hoparlördeki midrange sürücü, Triangle’ı ünlü eden, ufak bir çevresel plisi olan, kısa gezinimli bir süspansiyona sahip. Çok sert ve sürücüye kısa gezinimli süspansiyonla kusursuz bir şekilde uyumlandırılmış bu midrange sürücü hareket eden öğelerin hareketlerini kusursuz şekilde kontrol eder ve böylelikle doğal vokaller üretilmesini sağlar.  


DARBELİ, GÜÇLÜ VE KESİN HATLI DÜŞÜK FREKANSLAR

Triangle mühendislerinin misyonu düşük frekanslarda, müziği bozmadan hızı vurgulamak suretiyle zengin ve dinamik bir ses sunmaktır.  Kontrollü düşük frekans hiç sonu gelmeyecek bir arayıştır. Namına yaraşır ürünler ortaya koymak için uğraşan Triangle, hızlı ve hassas sürücülerle, geniş motorlar kullanmayı ve bunları en ideal kabinlere yerleştirmeye odaklanmıştır. Ritmik yeniden üretimin kusursuz şekilde kontrol edilebilmesi için darbenin ortaya çıktığı kadar çabuk bir şekilde yok olması gerekmektedir.  

Triangle bunu başarabilmek için mükemmel titreşimsel kontrole sahip fiberglass membranları tercih ediyor. Bu membranların sertliği, her bir darbenin, vokal menziline alan bırakılarak ve böylelikle havalı ses korunarak güçlü bir şekilde üretilmesini mümkün kılıyor. 


DVAS SİSTEMİ

NÖTRLÜK VE BERRAK SES

Kabinin içindeki dahili titreşimlerin azaltılmasına yönelik olarak dikkate değer sayıda araştırma yürüttük. Borea serisindeki tüm modellerde MDF ve EVA köpükten yapılmış gözenekli iç paneller kullanılmış olması dolayısıyla dönüştürücü (transducer)/kabin kombinasyonu daha da sertleştirilmiştir ve bu Borea serisi hoparlörlerini ait oldukları kategoride eşsiz birer ürün haline getirmektedir.   

DEKUPLAJLAMA

Borea serisindenki her bir hoparlörün kendine ait bir dekuplaj sistemi bulunmaktadır.

Raf tipi ve center modellerde, onları koruyan ve iletilen titreşimleri kısıtlayan kauçuk pedler kullanılmıştır. Yer (kule) tipi olanlarda ise daha fazla sabitlik sağlayan bir kaide kullanılmıştır. Dekuplaj çivi ayakları kaidenin üzerindeki 4 girintiye yerleşmektedir. Zemin çivi ayak kullanımına uygun değilse kauçuk pedler de verilmektedir. 
 

MANYETİK IZGARA

Borea serisindeki tüm hoparlörlerde vidaları ve oturma yerleri görülmeyen koruyucu bir manyetik ızgara bulunuyor. Sesi kötü yönde etkileyebileceğinden dolayı dinleme esnasında bu ızgaraların çıkartılmasını tavsiye ederiz. 

Teknik özellikler

Tip Kitaplık hoparlörü

Sürücü sayısı :  2

Hassasiyet (dB / W / m) 90

Bant genişliği (+/- 3dB Hz-KHz) 46-22

Güç Kullanımı (W Rms) 100

Minimum / Optimal Empedans (Ohm) 4.2 / 8 Ω

Kabin Boyutları (GxYxD) 206 x 314 x 380 mm

Net Ağırlık  7 Kg / 1

Bir değerlendirme yazın

TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )

TRIANGLE BOREA BR03 ( Light Oak )