WhatsApp Destek Hattı
Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black ) Genişlet
Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )
  • Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )
  • Thorens TAS-267
  • Thorens TP-92
  • Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )
  • Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )
  • Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )
  • Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )
  • Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss Black )

Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss White )

ThorensThorens

CA2717

Yeni

                               

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI56 479 TL
EURO1 690 €
DOLAR1 827 $
POUND1 447 £

TD309 Turntable & TP 92 ve TAS 267 ile birlikte

TD 309, analog sesin yeniden üretilmesinde yeni standartlar belirler. Döner platformun yenilikçi üç noktalı süspansiyonu (Tri-Balance) hem mekanik hem de estetik açıdan mükemmel dengeyi sağlar. Form 3030 ve fonksiyonu, analoğ sesin yeniden üretilirken ki sihrini ortaya çıkaracak bir pikap.

Thorens pikap için özel olarak tasarlanmış olan TP 92 tonarm, ultra-düşük sürtünmeli bir yatak ve sıfır tutuşlu yenilikçi bir manyetik anti-öngerilim sistemi kullanıyor. Kol tüpü, RMR (Azaltılmış Modal Rezonans) teknolojisi ile sönümlenen haddelenmiş alüminyumdan yapılmıştır. Kol tüpünün ucundaki pirinç karşı ağırlık çift ayrıştırılmış ve tonarm ağırlık merkezinin kalemi ile aynı seviyede olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

TD 309 Tri Balance, sadece fütüristik tarzı açısından değil, aynı zamanda yenilikçi mekanik tasarım detayları açısından da farklıdır. Thorens sürümüne göre, pikap, endüstriyel tasarımcı Helmut Thiele, mekanik / akustik mühendisi Karl-Heinz Fink, elektronik mühendisi Walter Fuchs ve üründen oluşan dört kişilik bir ekipte 18 aylık bir geliştirme çabasının sonucudur. planlayıcısı / pazarlamacı Steve Harris. Sürüm, TD 309 için tasarım özetinin performansı, performansı tekrar ve ardından “normal kısıtlamalar: harika görünüm, kullanım kolaylığı, esneklik, fiyat” ı vurguladığını belirtiyor.

Thorens TD 550 |    Thorens TD 550 |    Thorens TD 550 |    Thorens TD 550 |    Thorens TD 550 |    Thorens TD 550 |  

Temel özellikleri

Montaj kolaylığı için tasarlanmış, CNC ile işlenmiş MDF'den yapılmış üç noktalı süpürgelik.

Döner tablanın üst yüzeyinden erişilebilen süspansiyon ayarlı (altıgen sürücü ile) üç noktalı asma alt şasi (bu nedenle “Üç Denge” adı).

Süspansiyon 4Hz'e ayarlandı (kartuş / tonear rezonans noktasının altında).

Düşük voltajlı, düşük gürültülü bir DC motorla çalışan kayış tahrikli mekanizmanın, geleneksel senkron motorlara kıyasla ölçülebilir ve duyulabilir bir üstün performans sağladığı söyleniyor. Motor, titreşim önleyici ayarlanabilir bir montajda taşınır.

Kayış gerginliği optimum performans için ayarlanabilir; Thorens'e göre en iyi performans “kemer vay ve çarpıntı artmadan önce olabildiğince gevşektir.”

Thorens, 2009'un sonlarında isteğe bağlı, daha yüksek performanslı bir doğrusal güç kaynağı sunmayı planlasa da, TD 309s bir 12VDC Anahtar Modu Güç Kaynağı ile birlikte gönderilecek.

Hız kontrolü “elektronik Düşük Q yüksek hassasiyetli geri besleme kontrol devresi” dir, yani “hız, kayıt ağırlığından veya prob ucundan dinamik sürüklemeden bağımsız olarak sabittir”.

TD 309 alt tabla “hassas işlenmiş Alüminyum” dan yapılırken ana tabla “kaynaşmış silika” dan yapılmış büyük boyutlu bir ünitedir.

TD309, dahili olarak nemlendirilmiş ekstrüde alüminyum kol tüpüne sahip Thorens TP 92 tonearm özelliğine sahiptir.

TP92 kolu, Japonya'da “yüksek kaliteli / yüksek hassasiyetli rulmanlar” kaynağı, çıkarılabilir bir baş / kartuş taşıyıcısı, manyetik patinaj önleme mekanizması ve kolun yatak ucuna yerleştirilmiş bir azimut ayar mekanizması içerir.

İlginç bir şekilde, tonearm, biri ana kol tüpü için diğeri de yatakların üzerinden akmasını önlemek için "alt kol bölümü" için olmak üzere dört sinyal kablosunun ve iki toprak kablosunun bulunduğu "5.1" kablo ile donatılmıştır .

Teknik özellikler

Tahrik Sistemi kayış tahriki (alt tabla etrafında düz kayış)

Motor servo kontrollü DC motor

Hız 33-1 / 3, 45 rpm

Hız Değişimi Elektronik

Tabla 12 ”/ 2,3 kg (cam)

Tonearm THORENS TP 92

Toplama Kartuşu AT-95 B

Mıknatıslı patinaj önleme (otomatik) Kapatma yok

Güç Kaynağı Harici takılabilir güç kaynağı, 12 V DC / AC, 6 W min.

Boyutlar 470 x 125 x 430 mm (G x Y x D)

Ağırlık 6,5 kg

MDF baza, kırmızı, siyah veya beyaz lake (parlak)

Alman yapımı

(Bilgiler CAN HIFI sitesinden alınmıştır)

TP-92 Tonearm

TP 92, Loefgren geometrisini takip eden kardanik bir tasarımdır. Tasarımcılarımızın optimum uyumluluğa ulaşmasını sağlayan TD 309 pikapına paralel olarak geliştirilmiştir. Yatay yatak, özel olarak geliştirilmiş bir yağ kullanan yüksek hassasiyetli bir Japon rulmandır. Daha fazla kararlılık için tonearm tüpünün altında prob ucu ile aynı seviyede bulunur. İki kauçuk halka ile ayrılan karşı ağırlık da prob ucu ile aynı seviyededir.

Tonearm tüpü, yüksek kaliteli soğuk dövme alüminyumdan üretilmiştir. Tüp rezonanslarını analiz etmek için lazer vibrometre kullanıldı ve tasarımcılarımızın belirli frekansları hedeflemesini sağladı.

Shell de alüminyumdan yapılmıştır ve daha fazla stabilite için tüpe sıkıca bağlanmıştır. Çıkıntı, shell kapağını tüp üzerinde istenen konuma kaydırarak veya yatak bloğundaki tüm tüpü ayarlayarak ayarlanabilir. Tüp, azimutu ayarlamak için ekseni üzerinde de döndürülebilir. Shell in şekli, toplama kartuşunun ağırlık merkezinin daima doğrudan tonearm tüpünün altında olmasını sağlayarak burulma titreşimlerini önler.

VTA, kol bileziği kilit somununu gevşeterek ve tüm tonearm'ı kaldırarak veya indirerek kolayca ayarlanabilir. Patinaj önleme kuvveti iki ferrit mıknatıs tarafından sağlanır ve bir ayar vidası yardımıyla arttırılabilir veya azaltılabilir.

TP 92 tonearm,  kablolar veya mini DIN 5 pimli fiş ile gelir..

camarossaudio_showroom_istanbul_ - Kopya

Thorens, PLUS X AWARD  tarafından Alman Geleneksel markası olarak onurlandırıldı 

Thorens, bu yeni yaratılan ödülle onurlandırılan ilk markalar arasında olmaktan gurur duyuyor. Bu ödül, onlarca yıl ve hatta yüzyıllardır ticaretine adanmış Alman markalarına teşekkür ediyor. Thorens 1883'te kuruldu ve bu resme mükemmel bir şekilde uyuyor.

Keyifli alışverişler dileriz

camaross-audio-hifi-high-detail-logo-.jp

Bir değerlendirme yazın

Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss White )

Thorens TD 309 Turntable ( Parlak Beyaz ) TP-92 - TAS-267 ( High gloss White )