WhatsApp Destek Hattı
Argon Audio TT-4 Turntable Genişlet
Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable
 • Argon Audio TT-4 Turntable

Argon Audio TT-4 Turntable

Argon AudioArgon Audio

CA4280

Yeni

          

       

      

Daha Fazla Detaylar

TÜRK LİRASI28 240 TL
EURO845 €
DOLAR913 $
POUND724 £

ARGON AUDIO TT4 TURNTABLE

Analog ses konusunda ciddi olalım! TT-4'ümüz, herhangi bir hi-fi sistemine harika bir etki katacağı kesin olan, şık ama retro esintili bir tasarımda harika ses ve yapı kalitesi sunar. Mümkün olan en iyi ses kalitesini sağlamak için TT-4, sağlam bir kaideye ve ağır bir tablaya sahip bir tank gibi yapılmıştır. Bununla birlikte, sert dış görünümüne aldanmayın: karbon fiber kolu ve önceden takılmış Ortofon 2M Kırmızı manyetiği ile TT-4, masaya da bol miktarda gelişmişlik getiriyor. Dahili fono amplifikatör, TT-4'ü istediğiniz herhangi bir amplifikatör veya aktif hoparlörle kullanabileceğiniz anlamına gelir.

argon-tt-4-tt4-turntable (15).jpg

Öne çıkanlar

Önceden takılmış Ortofon 2M Red ile karbon fiber kol

Yerleşik yüksek kaliteli özel RIAA (MM)

Yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak ağır yapı

Daha net ses için ATS teknolojisi

İkisi gerçek ahşap kaplama olmak üzere dört farklı kaplama

 

SON İNŞA

Çok başarılı TT-3 pikapımızı temel alarak, temelde o pikapı harika yapan her şeyi koruduk ve diğer her şeyi bir sonraki seviyeye yükselttik. Sonuç olarak, TT-4'te daha kalın, daha sağlam bir kaide, daha ağır bir tabla ve geliştirilmiş dekuplaj ayakları elde edersiniz. Tüm bunlar, kayıtlarınız için daha iyi bir temel sağlamak üzere birlikte çalışır; yani titreşimlerin neden olduğu daha az bozulma ve daha net, doğal bir ses elde edersiniz.

KARBON FİBER VE ÖZEL BİLEŞENLER

Bir kolun hem çok hafif hem de aynı zamanda son derece sert olması gerekir. Karbon fiber her iki kategoride de yüksek puan aldığından kollar için hemen hemen mükemmel bir malzemedir ve bu nedenle bunu ilk kez bir Argon Audio pikapta kullanmaya karar verdik. Yükseltmeyi tamamlamak için kolun ucuna Danish Ortofon'dan daha da iyi bir toplayıcı yerleştirdik.

TT-4, çok yüksek kalitede yerleşik bir fono amplifikatörü (MM) ile birlikte gelir. Bu, TT-4'ün doğrudan tüm amplifikatörler ve aktif hoparlörlerle kullanılabileceği anlamına gelir harici fono amplifikasyon gerekmez. Hatta yerleşik amplifikasyonu, yalnızca yüksek kaliteli bileşenler kullanarak, bu fiyat noktasında mevcut olan her şeyden çok daha iyi ses verecek şekilde özel olarak tasarladık. Endişelenmeyin: fono amplifikatör kapatıldığında sinyal yolu üzerinde hiçbir etkisi olmaz.

 

ATS - ANİZOTROPİK BURULMA SABİTLEYİCİ

Bu ATS olayı kulağa teknik geliyor ama mantıklı olduğuna söz veriyoruz. Yeni karbon fiber kolu yaparken, oluğu takip ederken kalemin performansını olumsuz etkileyen kolun bazı kötü iç rezonansları ve bozulmaları olduğunu gördük. İyi haber şu ki bunu çözdük! Temel olarak işin püf noktası şudur: Kolun alt tarafı boyunca çok küçük, hassas bir açıklık açıyoruz. Bu kesim, kolun ağırlığını veya sertliğini etkilemez, ancak burulmanın (bükülme/kıvrılma) neden olduğu rezonansları ortadan kaldırır; Sonuç: Bu fiyat aralığında bir pikaptan şimdiye kadar duyduğunuz en net, en temiz sesi elde edersiniz.

 

MİNİMUM YER DEĞİŞTİRME

Çoğu standart kol, 450-500 Hz civarındaki rezonanslara duyarlıdır. Patent bekleyen ATS teknolojimiz ile kolumuzun doğal frekansları modal analiz kullanılarak araştırılır ve küçük bir kesi ile çözümlenir. Sonuç, önemli ölçüde azaltılmış titreşim genliği nedeniyle son derece kritik orta aralıktaki rezonanslara karşı daha az duyarlı olan bir koldur. Buradaki simülasyon, ATS teknolojimizi kullanana kıyasla standart bir kol gösterir. Standart koldaki kırmızı renk, daha yüksek distorsiyonla sonuçlanan daha yüksek yer değiştirmeyi belirtir.

TİTREŞİM VE FREKANS

Standart karbon fiber kolun bir frekans yanıtı grafiği, ~480 Hz'de büyük bir rezonans gösterir. Burada, titreşim genliği, iğnenin plağın oluğunu takip etme yeteneğini işitsel olarak bozar. ATS teknolojisi, pikabın ses kalitesini olumsuz etkilemeyen bir kol sağlar.

DÜRTÜ YANITI

Orijinal kol, sonuç olarak işitilebilir bir çınlamayla doğal frekansını karşılar ve açıkça yetersiz sönümlenmiş bir sistemin eğilimlerini gösterir. Darbe yanıtı testleri, yeni ATS versiyonunun asla doğal frekansı karşılamadığı gelişmiş bir sistem gösterir.

Teknik özellikler

Hızlar: 33/45 rpm (Elektronik Olarak Düzenlenir)

Manyetik: Hareketli Mıknatıs (Ortofon 2M Red)

Plaka: Alüminyum

Kaide: MDF

Tabak ağırlığı: 1,4 kg

Dönme Hızı Değişimi: ±2%

Flotter: %0,2

Dahili RIAA amplifikatörü (kapatılabilir)

Karbon fiber/alüminyumda 8,8" tonlu kol

ATS (Anizotropik Burulma Sabitleyici)

Etkili kol kütlesi: 21,7 gr

Güç kaynağı (1,5 m) ve RCA kablosu (1,0 m) dahildir

Ağırlık: 7,2 kg

Boyut: 42,0 x 14,2 x 35,5 cm (GxYxD)

 

argon-tt-4-tt4-turntable (18).jpg

Bir değerlendirme yazın

Argon Audio TT-4 Turntable

Argon Audio TT-4 Turntable